O nas

Kilka słów o nas

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami i za siedmioma rzekami…”

NIE, STOP! To nie ta bajka.
    Wcale nie tak dawno, bo (data powstania przedszkola) i wcale nie tak daleko, bo w śląskim mieście Sławków, na ulicy Wał 36, istnieje miejsce wyjątkowe i miłe każdemu dziecku – Niepubliczne Przedszkole Językowo – Sportowe „Akademia Jasia i Małgosi”.
   Nasze przedszkole mieści się w budynku, spełniającym wszelkie zalecane warunki bezpieczeństwa oraz dostosowanym do standardów i zaleceń ustalonych przez odpowiednie organy sanitarne. Zajęcia przedszkolaków odbywają się w bezpiecznych, przestronnych i atrakcyjnie wyposażonych w zabawki i materiały dydaktyczne salach.
Placówka posiada status Przedszkola Niepublicznego, pozostającego pod nadzorem Kuratorium Oświaty na podstawie wpisu do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych w Urzędzie Miasta w Sławkowie. Dyrektorem Przedszkola jest mgr inż. Jacek Trawczyński, a co najważniejsze – tata Jasia, który stanowi główne źródło inspiracji działalności Akademii.
Przedszkole jest czynne w godzinach dostosowanych do potrzeb rodziców od poniedziałku do piątku od godziny 7.00 do 17.00. Uczęszczają do niego dzieci od 2,5 do 6 roku życia. Dzieci przebywają pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.
Zajęcia dydaktyczne odbywają się w niedużych zespołach, podzielonych odpowiednio do wieku na grupy.
   Praca dydaktyczna oparta jest na aktualnej podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Proponujemy bogaty program edukacyjny, rozszerzony o dodatkowe, atrakcyjne i użyteczne zajęcia, stosowne do zainteresowań naszych wychowanków. Zgodnie z nazwą naszej placówki, troszczymy się o rozwój intelektualny, a także fizyczny, dlatego prowadzimy zajęcia z języka angielskiego oraz włoskiego, a także poświęcamy czas na naukę gry w szachy oraz zapewniamy naukę pływania pod czujnym okiem wykwalifikowanego instruktora.

Przewiń do góry