Warto poczytać:
Emocje na korcie
Tenis nowym sportem narodowym? Po ostatnich sukcesach Jerzego Janowicza wszystko wskazuje na to, że tak się właśnie może stać. Warto zatem przyjrzeć się tenisistom i zobaczyć tych, którzy zaliczani są do grona najlepszych. 
 
Tenis i jego siła
Tenis to gra niezwykle wciągająca. Liczy się nie tylko szybkość, zwinność, ale również siła i precyzja. Mecze tenisa mogą być niezwykle pasjonujące i trwać nawet kilka dobrych godzin. Emocje na korcie, wymiany piłek – to może przyciągać. Jest to również sport, który kojarzy się z klasą, a często przypisuje się mu wręcz elitarny charakter.
ABC TENISA, czyli tenis krok po kroku.
  
Serwis jest zdecydowanie najważniejszym uderzeniem w tenisie. Bez umiejętności wprowadzenia piłki nie możemy myśleć o rozegraniu jakiegokolwiek meczu.

 
W tenisie wyróżniamy kilka rodzajów serwisów:
– płaski (podstawowy)
– top spinowy (kick)
– slajs (ścięty)
Elementy serwisu

1. Chwyt rakiety
Przy serwisie, podobnie jak przy smeczu, dopuszczalny są dwa chwyty: Uniwersalny oraz bekhendowy. Na początku nauki zalecamy stosowanie chwytu uniwersalnego
2. Ustawienie 
Przy serwisie ustawienie jest boczne (lewa noga z przodu).  Stoimy w lekkim rozkroku – tak żebyśmy mieli stabilną pozycję na nogach.
3. Pronacja
Trzymając rakietę chwytem kontynentalnym  przed samym zagraniem musimy wykonać pronację, czyli ruch skrętny przedramienia – wówczas będziemy w stanie trafić piłkę w optymalnym punkcie. 
4. Zamach
Na początku ruchu serwisowego odprowadzamy rakietę za plecy i w tym samym momencie wyrzucamy lewą ręką piłę do góry.  Następny etap znamy już ze smecza, czyli wyprowadzamy rakietę zza pleców i uderzamy piłkę w najwyższym punkcie
5. Wykończenie
Gdy uda nam się trafić piłkę w najwyższym punkcie, wówczas prowadzimy rakietę do przodu i wykańczamy ruch przy lewym biodrze