Dzisiaj 37
Wczoraj52
W tym tygodniu 421
W zeszłym tygodniu 1324
Miesięcznie 2114
Dzisiaj22-06-2018

O nas

„Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami i za siedmioma rzekami…”

jas i malgosia

NIE, STOP! To nie ta bajka.
    Wcale nie tak dawno, bo (data powstania przedszkola) i wcale nie tak daleko, bo w śląskim mieście Sławków, na ulicy Gwarków Sławkowskich, istnieje miejsce wyjątkowe i miłe każdemu dziecku - Niepubliczne Przedszkole Językowo - Sportowe „Akademia Jasia i Małgosi”.
   Nasze przedszkole mieści się w nowo otwartym budynku, spełniającym wszelkie zalecane warunki bezpieczeństwa oraz dostosowanym do standardów i zaleceń ustalonych przez odpowiednie organy sanitarne. Zajęcia przedszkolaków odbywają się w bezpiecznej, przestronnej i atrakcyjnie wyposażonej w zabawki i materiały dydaktyczne oraz sali. Do dyspozycji naszych podopiecznych jest również osobna salka bawialniana („kuleczkowo”), w której znajduje się konstrukcja zabawowa z labiryntami, zjeżdżalną oraz suchym basenem z kolorowymi piłeczkami.
Placówka posiada status Przedszkola Niepublicznego, pozostającego pod nadzorem Kuratorium Oświaty na podstawie wpisu do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych w Urzędzie Miasta w Sławkowie. Dyrektorem Przedszkola jest mgr inż. Jacek Trawczyński (również instruktor tenisa ziemnego), a co najważniejsze - tata Jasia, który stanowi główne źródło inspiracji działalności Akademii.
Przedszkole jest czynne w godzinach dostosowanych do potrzeb rodziców od poniedziałku do piątku od godziny 7.00 do 17.00. Uczęszczają do niego dzieci od 1,5 do 6 roku życia. Dzieci przebywają pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.
Zajęcia dydaktyczne odbywają się w niedużych zespołach, podzielonych odpowiednio do wieku na trzy grupy:

  • Misie,
  • Tygryski,
  • Stokrotki

   Praca dydaktyczna oparta jest na aktualnej podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Proponujemy bogaty program edukacyjny (oparty na sprawdzonym cyklu podręczników „Tropiciele”), rozszerzony o dodatkowe, atrakcyjne i użyteczne zajęcia, stosowne do zainteresowań naszych wychowanków. Zgodnie z nazwą naszej placówki, troszczymy się o rozwój intelektualny, a także fizyczny, dlatego prowadzimy zajęcia z języka angielskiego oraz włoskiego, a także poświęcamy czas na treningi tenisa ziemnego oraz zapewniamy naukę pływania pod czujnym okiem wykwalifikowanego instruktora.